Сонячне Метео Сонячне Метео

Що Таке Магнітна Буря?

Магнітна буря — це серйозна тимчасова пертурбація магнітосфери Землі. Вона виникає в наслідок дуже ефективного обміну енергією сонячного вітру з космічним середовищем, що оточує Землю.

Магнітні бурі можуть тривати від годин до днів. Вони є результатом коливань сонячного вітру, які викликають серйозні зміни в струмах, плазмі та полях у магнітосфері Землі.

Магнітні бурі мають дві основні причини:

  1. Сонце іноді випромінює сильний сплеск сонячного вітру, який називається корональним викидом маси. Цей порив сонячного вітру збурює зовнішню частину магнітного поля Землі, яке зазнає складних коливань. Це генерує відповідні електричні струми в навколоземному космічному середовищі, що у свою чергу генерує додаткові варіації магнітного поля — усі вони становлять «магнітну бурю».
  2. Іноді магнітне поле Сонця безпосередньо з’єднується з магнітним полем Землі. Цей прямий магнітний зв'язок не є нормальним станом речей. Коли це відбувається, заряджені частинки, що рухаються вздовж силових ліній магнітного поля, можуть легко увійти в магнітосферу, створити струми та спричинити зміну магнітного поля.
☀️🧲🌍️
solarmeteo.ukalendar.com - 2024