Сонячне Метео Сонячне Метео

Класифікація Магнітних Бур

G-шкала NOAA описує важкість наслідків геомагнітної бурі для населення. Вона безпосередньо отримана зі Kp-шкали, де G1 є найслабшою класифікацією бурі (відповідає значенню Kp 5), а G5 є найсильнішою (відповідає значенню Kp 9)

Шкала / Рівень Наслідки магнітних бур Фізична міра Середня частота
G 5
Екстремальний

Енергетичні системи: Можуть виникнути широко поширені проблеми з контролем напруги та проблеми із захисною системою, деякі електромережі можуть зазнати повного збою або відключення електроенергії. Трансформатори можуть бути пошкоджені.

Експлуатація космічних апаратів: Сильний поверхневий заряд, проблеми з орієнтацією, висхідною/низхідною лінією зв’язку та відстеженням супутників.

Інші системи: Струм у трубопроводі може сягати сотень ампер, розповсюдження ВЧ (високочастотного) радіовипромінювання може бути неможливим у багатьох областях протягом одного-двох днів, супутникова навігація може погіршуватися протягом кількох днів, низькочастотна радіонавігація може бути відключена годинами.

Kp = 9 4 за цикл
(4 дні на цикл)
G 4
Дуже сильний

Енергетичні системи: Можливі широко поширені проблеми з контролем напруги та деякі захисні системи помилково вимкнуть основні активи з мережі.

Експлуатація космічних апаратів: Можуть виникнути проблеми з поверхневим заряджанням і відстеженням, можуть знадобитися виправлення проблем з орієнтацією.

Інші системи: Індуковані струми в трубопроводах впливають на запобіжні заходи, спорадичне розповсюдження ВЧ-радіо, супутникова навігація погіршується на години, низькочастотна радіонавігація порушується.

Kp = 8 100 за цикл
(60 днів на цикл)
G 3
Сильний

Енергетичні системи: Може знадобитися корекція напруги, спрацьовування помилкових тривог на деяких захисних пристроях.

Експлуатація космічних апаратів: На компонентах супутника може виникати поверхневий заряд, на супутниках на низькій орбіті може збільшуватися опір, і можуть знадобитися корекції через проблеми з орієнтацією.

Інші системи: Можуть виникнути проблеми з супутниковою навігацією та низькочастотною навігацією, ВЧ-радіо може бути з перебоями.

Kp = 7 200 за цикл
(130 днів на цикл)
G 2
Помірний

Енергетичні системи: У системах живлення у високих широтах можуть виникнути сигнали тривоги напруги, тривалі шторми можуть спричинити пошкодження трансформатора.

Експлуатація космічних апаратів: Наземний контроль може вимагати коригування орієнтації; можливі зміни опору впливають на прогнози орбіти.

Інші системи: Поширення ВЧ-радіо може загасати на вищих широтах

Kp = 6 600 за цикл
(360 днів на цикл)
G 1
Незначний

Енергетичні системи: Можуть виникнути слабкі коливання в електромережі.

Експлуатація космічних апаратів: Можливий незначний вплив на роботу супутника.

Інші системи: Мігруючі тварини страждають на цьому та більш високому рівнях

Kp = 5 1700 за цикл
(900 днів на цикл)
☀️🧲🌍️
solarmeteo.ukalendar.com - 2024