Сонячне Метео Сонячне Метео

Що таке K-індекс та Kp-Індекс?

K-індекс

K-індекс — це показник, який характеризує геомагнітну активність і класифікує геомагнітні бурі . Він описує відхилення магнітного поля Землі від норми протягом тригодинного інтервалу.

Мітка K походить від німецького слова Kennziffer , що означає «характерна цифра». K-індекс був введений Юліусом Бартельсом у 1939 році.

K-індекс у реальному часі визначається після закінчення встановлених інтервалів по 3 години: 00:00–03:00, 03:00–06:00, ..., 21:00–24:00. Максимальні позитивні та негативні відхилення протягом 3-годинного періоду додаються разом для визначення загального максимального коливання. Ці максимальні відхилення можуть виникати в будь-який час протягом 3-годинного періоду.

Планетарний Kp-індекс

Існує загальний для всієї планети індекс геомагнітних бур — Kp-індекс або планетарний К-індекс.

Офіційний планетарний Kp-індекс визначається шляхом обчислення середньозваженого K-індексу за мережею з 13 геомагнітних обсерваторій у місцях середньої широти. Оскільки ці обсерваторії не повідомляють свої дані в режимі реального часу, різні оперативні центри по всьому світу оцінюють індекс на основі даних, доступних з їхньої локальної мережі обсерваторій.

☀️🧲🌍️
solarmeteo.ukalendar.com - 2024